роздІловІ: ЩАСТЯ не оминеш
Проект «роздІловІ», який представляє Агенція АртПоле поєднують поезію Сергія Жадана, музику Олексія Ворсоби і Влада Креймера, візуалізацію Олі Михайлюк, якій також належить ідея твору. Цього разу тур проходитиме у восьми українських містах — від Щастя до Львова. Київ — 25 лютого 2017.
Ця подорож «роздІлових» є також промо-туром першого альбому проекту. Сергій Жадан: «Звісно, «роздІлові» — проект живий, він твориться щоразу по-новому, що й робить його по-своєму унікальним. Але, разом із тим, проект існує вже тривалий час і має свої усталені обриси, зокрема музичні. Музика «Розділових», як на мене, попри всю свою незастиглість і спонтанність цілком заслуговує на те, аби її могли переслуховувати не лише на концертах. Це самодостатній матеріал, який містить у собі все, що потрібно справжній музиці — щемкість, гіркоту, пронизливість і надію. Тепер у цьому можна переконатись, просто увімкнувши запис».
«роздlловl» — це мультимедійне дослідження любові — словом, звуком, зображенням. Від публіки очікується здатність сприймати усіма органами. Розділові — знаки — наповнюють текст інтонаціями й почуттями. Розділові — лінії — направляють і позначають кордони й відстані на земній кулі. Крапка. Виникає з НІЧОГО, щоб стати безкінечністю. Це «нічого» і є головним словом проекту. Як можна зафіксувати «нічого»? За що триматися в порожнечі (може, просто за літери)? Якою є порожнеча на дотик? Що важливіше — слово чи поверхня, на якій воно написане, інтонація, з якою воно сказане, адресат? Об’єктами проекту-дослідження стають також слова «ніжність», «війна», «ніч» і «любов».
Важливим етапом «роздІлових» були репетиції в садибі Мсциховського — старовинній віллі неподалік Алчевська. Саме там була написана частина музичних композицій, зокрема, Вальс Алчевськ (таку назву має і документальний фільм, знятий Вадимом Ільковим). З того часу «роздІловІ» були представлені на найбільших літературних фестивалях у Львові, Чернівцях, Харкові, а також неодноразово в Києві і Одесі. Навесні 2016 року відвідали східні міста поблизу зони бойових дій, де аудиторія виявилася надзвичайно відкритою й чутливою. До завершального виступу в київському планетарії вже народилися нові композиції.
Постійні зміни стали концептуальною необхідністю проекту. Люди, місце і обставини задають настрій кожного показу, народжуються вірші, музика. Між виступами проект продовжує існувати у віртуальному вимірі rozdilovi.org, який також наповнений метаморфозами твору, дозволяє гратися зі словами, складати з віршів щоразу інші історії, створювати листівки з фрагментів поезій та малюнків і дарувати їх друзям.
ЩАСТЯ НЕ ОМИНЕШ